آوریل13

منطقه آزاد انزلی

جاذبه های توریستی no responses

انزلي با دارا بودن قدمتي ديرينه و منحصر بفرد يكي از مناطق فعال دربين كشورهاي حاشيه درياي خزر و بزرگترين بندر حاشيه شمالي كشور مي باشد كه علاوه بر داشتن جاذبه هاي گردشگري بدليل واقع شدن در مسير ارتباطي اروپا – اسيا از اهميت فوق العاده اي برخوردار است

منطقه آزاد انزلی با فاصله ی 11 کیلومتری از مجتمع اقامتی توریستی زیبا کنار قرار دارد . این مجموعه با دارا بودن امکانات بسیار زیاد مانند مراکز خرید ، مرکز تفریحات دریایی ، باشگاه اسب سواری ، پیست کارتینگ ، پارک جنگلی ، طرح سالم سازی دریا ، فاز تجاری و گردشگری و … میتواند تمامی نیازهای مسافران و توریست های منطقه را برآورده کند .

"هم اکنون محدوده منطقه آزاد در شهرستان‌های شهرستان انزلی، شهرستان رشت و شهرستان آستانه اشرفیه قرار دارد. در اردیبهشت ۹۳ محدوده این منطقه از ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار پیشین در شهرستان‌های رشت و انزلی به بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ هکتار افزایش یافته است و بخشی از شهرستان آستانه اشرفیه نیز به این منطقه افزوده شد. "

محدوده منطقه آزاد

بندر کاسپین بندری در حال ساخت در پهنه آبی و ساحلی در سواحل زیباکنار، شهرستان رشت واقع در تملک سازمان منطقه آزاد انزلی است که در حال احداث است. این بندر با ۲۲ پست اسکله و ظرفیت ۱۵۵ میلیون تن در یک شیفت کاری بزرگترین بندر ایران در دریای خزر و از نوع بنادر نسل سوم با تکنولوژی و امکانات دریایی مدرن می‌باشد این بندر تحت مالکیت، مدیریت و بهره‌برداری سازمان منطقه آزاد است و تحت نظارت و قوانین سازمان بنادر و دریانوردی و گمرک نمی‌باشد.